Çeşme Belediyesi’nde E-Ruhsat Dönemi Başlıyor!

Oran; Çağımızın gerektirdiği teknoloji destekli hizmet anlayışımız doğrultusunda başlattığımız E-dönüşüm sürecinde; E-Ruhsat hizmetini de e Belediye hizmetimize dahil ederek, dijital hizmet kabiliyetimizi zirveye taşıyoruz” dedi.

Çeşme’nin ünlü plajı Ilıca’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 6 metrekarelik sosyal mesafe locaları oluşturuldu. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran (fotoğrafta) koronavirüs nedeniyle birçok alanda talep ve tercihlerin değiştiğini belirtti. ( Ömer Evren Atalay – Anadolu Ajansı )

Çeşme Belediyesi’nde dijital değişim ve dönüşümde attığı adımlarla örnek bir vizyon ortaya koyup, bilişim alt yapısını her geçen gün genişleten Başkan Oran, vatandaşların yapı ruhsatı işlemlerini internet üzerinden daha hızlı ve daha etkin olarak yapmasına imkan vermek amacıyla e-ruhsat başvuru sistemini vatandaşın hizmetine sunuyor. Uygulama aşamasında olan projede kurum içi eğitimler tamamlandı. İkinci aşamada Proje Müelliflerinin eğitimlerinin iki hafta içinde tamamlanacağını belirten Başkan Oran, “Bu uygulama ile vatandaşlarımız belediyeye şahsen gelmeden belediye hizmetlerine kolayca erişerek, zaman ve kaynak tasarrufuyla birlikte hedeflediğimiz dijital ortamın kolaylıklılarından faydalanabilecekler” dedi.

 

“Dijital çağa entegre oluyoruz”

Vatandaşlara daha şeffaf ve daha nitelikli hizmetler verebilmek için dijital ruhsat uygulaması ile belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına götüreceklerini ifade eden Başkan Oran, “Hemşerilerimizin yapı ruhsatına dair tüm başvurularını elektronik ortamda yapabilmelerine imkân sağlamış bulunacağız. E-ruhsat başvuru sisteminin sağladığı yeniliklerle vatandaşımız Belediyeye gelmeden ruhsat ile ilgili bütün işlemlerini tamamlayabilecek. Dijital dönüşümün sağladığı bu olanaklardan dolayı vatandaşlarımız zamandan, dosya ve proje çıktılarından tasarruf ederek istedikleri evraklara elektronik ortamdan ulaşabileceklerdir. İmzalarını elektronik olarak atabileceklerdir” dedi.

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like
Devamını oku...

LİYAKAT büyüyor

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), yeni üyeler ile büyüyor. Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi “Birlikte başarılı projelere imza…