ATATÜRK Filminin ‘Tüm Müzikleri’ Dijital Platformlarda

Saner Ayar: “Gençler filmin ruhunu gittikleri yere taşıyacaklar”

 Başrolünde Aras Bulut İynemli’nin oynadığı, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “ATATÜRK 1881-1919” filminin 2.’si sinema severlerle buluştu. Filmin Batu Şener imzalı müzik albümü ise dijital platformlarda yerini aldı.

Lanistar Media yapımı “ATATÜRK 1881-1919” filminin müzik albümü (soundtrack), önemli Hollywood filmlerinin müziklerini yapan Batu Şener imzasını taşıyor. Tüm dijital müzik platformlarından ulaşılabilen “Atatürk 1881-1919” adlı albüm, yarıyıl tatilinde yolculuğa çıkanların vazgeçilmeyi olmaya aday.

5 Ocak’ta yalnızca sinemada gösterime giren 2. Filmin müziklerinin de eklenmesiyle 50 parçadan oluşan soundtrack’in solo enstrüman kayıtları Los Angles’ta, orkestra kayıtları ise 12 Maymun, Parazit, Air Strike, City of Lies gibi sinema filmlerinde de kullanılan, Macaristan’daki Budapest Scoring adlı stüdyoda yapıldı.

ATATÜRK I ve ATATÜRK II filmlerinin tüm müziklerine tek bir albümde ulaşılabildiğini vurgulayan Yapımcı Saner Ayar, bu eseri yarıyıl tatili öncesinde öğrencilere ve ailelere sunabildikleri için memnuniyet duyduklarını belirtti.

Pek çok okulun ve öğrencilerin “ATATÜRK” filmini toplu olarak izlemesinin ülkemizin kurucusunun ve millî mücadelemizin hikâyesine duyulan saygı ve sevginin göstergesi olduğunu belirten Ayar şöyle devam etti:

“Dünyanın beğenerek izlediği Hollywood filmlerinin müziklerini hazırlayan Batu Şener’le çalışmamız, ATATÜRK filminin uluslararası seyirciye ulaşması için son derece kıymetliydi. ATATÜRK 1881-1919 ile Türkiye’nin millî mücadelesine yakışır, dünya standartlarında bir sinema filmini hayata geçirdiğimiz için gurur duyuyoruz. Filmimizin müziklerini de bu alandaki en iyi isimlerden, gurur veren bir Türk genci olan Şener’e emanet ettik. 

Ortaya azmin ve zaferin müzikleri çıktı. İlk filmin müziklerini vizyonla birlikte yayınlamıştık. 2. Filmimizin de 5 Ocak’ta sinemaseverlerle buluşmasıyla tüm parçaları tek bir albümle buluşturduk. Çocuk ya da genç, filmimizi izleyen öğrencilerin heyecanına ve beğenisine tanık olmak bizleri çok mutlu ediyor. O nedenle bu albümü yarıyıl tatilinde yayınlanmaya özen gösterdik. Böylece, gençlerimizin millî mücadele ruhunu gittikleri her yere taşıyabileceklerine inanıyoruz.”

Soundtrack’in dinlenebileceği geniş platform ağına ulaşmak için: ffm.to/ataturk

0 Shares:
Bir yanıt yazın
You May Also Like